جذابیت های تهران

 

تهران یکی از ده شهر نامطلوب جهان برای سکونت شناخته شد. اما تهران جذابیت های منحصر بفردی هم دارد که در هیچ جای دنیا نظیر ندارد:

۱) تهران تنها شهری است که در آن می توانید وسط خیابانهای آن نماز بخوانید، وسط پارک شام بخورید، در رستوران به دیدن مانکن های لباس های مدل جدید بروید، در تاکسی نظرات سیاسی تان را بگویید، در کوه برقصید، اما برای ملاقات با نامزدتان باید به یک خانه خلوت بروید.

۲) تهران تنها شهری است که در آن دو نفر روی دوچرخه می نشینند، چهار نفر روی موتورسیکلت می نشینند، شش نفر توی ماشین می نشینند، ۲۵ نفر توی مینی بوس می نشینند و ۶۰ نفر سوار اتوبوس می شوند.

۳) تهران تنها شهری است در دنیا که پیاده ها حتما از وسط خیابان رد می شوند، اتومبیل ها حتما روی خط عابر پیاده توقف می کنند و موتورسیکلت ها حتما از پیاده رو عبور می کنند.

۴) تهران تنها شهر دنیاست که در آن همیشه همه چراغ ها قرمز است، اما هر کس دوست داشت از آن عبور می کند.

۵) در تهران از همه جای ماشین ها صدا در می آید، جز از ضبط صوت آن.

۶) همه در خیابان ها و پارک ها با صدای بلند با هم حرف می زنند، جز سخنرانان که حق حرف زدن ندارند.

٧) تهران تنها شهری است در دنیا که همه صحنه های فیلمهای بزن بزن را در خیابان های شهر می توانید ببینید، اما تماشای این فیلمها در سینما ممنوع است.

٨) مردم وقتی سوار تاکسی می شوند طرفدار براندازی هستند، وقتی به مهمانی می روند اصلاح طلب می شوند و وقتی راه پیمایی می کنند محافظه کارند و وقتی سوار موتورسیکلت می شوند راست افراطی می شوند.

٩) رانندگی در تهران مثل سیاست ایران است، هرکسی هر کاری دلش بخواهد می کند، اما همه چیز به کندی پیش می رود.

۱٠) ماشین ها در کوچه های تنگ با سرعت ۷۰ کیلومتر حرکت می کنند، در خیابانها با سرعت ۲۰ کیلومتر حرکت می کنند و در بزرگراهها پارک می کنند تا راه باز شود.

۱١) در بعضی جاهای تهران مردم در سال ۲۰۰۸ میلادی زندگی می کنند و در بعضی جاهای دیگر شهر در سال ۷۰ هجری قمری 

به نقل از مرثیه ای برای یک رویا-اشکان صادقی

 

                                                                                                  ..افسانه..

/ 18 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
*(`'·.¸(`'·.¸* زهرا *¸.· '´) ¸.·'´)*

[گل]عشق مثله یک قله کوه بلند می مونه که هر کسی که یه قلب پاک و یه دنیا صداقت داشته باشه می تونه فاتحش باشه. پاسبان حرم دل آپه [گل]

..............

با این توصیف عجایب هشتگانه جهان ثبت شد

استثنايي

من آپم... و فكر كنم به كمي اميدواريه...حقيقي نياز داشته باشم... بيا كمكم كن![ناراحت]

علیرضا رئیس زاده

سلام نمیدونم کدومتون این نوشته رو باید امضا میکرد که این کار رو نکرده؟!!! تمام این حرفهایی رو که گفتید درست , [تایید] ولی وقتی شماها به حرفهای جناب آقای احمدی نژاد , رئیس جمهور محترم و محبوب!!!! توجه نمیکنید همین میشه دیگه... مگه نه اینکه ایشون گفت تهران دیگه کشش نداره خالیش کنید[زبان] ولی کو گوش شنوا [عینک] تازه زلزله هم که میخواد بیاد [تعجب] ده آخه به فکر خودتون نیستید به فکر اون بیچاره باشید [چشمک] خوبه این دلایل رو هم خودتون آوردید پس دیدید که اون آقاهه علکی حرف نمیزد بنده خدا...[نیشخند] دستتون درد نکنه بابت اطلاع رسانیتون .....

اردشير

سلام خوبي؟ ايشالا كه اين خوابي كه ديدم خير باشه . ببينم تو هنوز سالمي؟ ---------------------------------------------- بعدش يه چيزي : من به دخترا توهين كردم من؟ كي من؟ اصلا صوبتشو نكن جان داداش. من؟ ----------------------------------------- بيا يه آپ جديد هم دارم.

استثنايي

آه... آيا اين منم كه خيره.. به تك سرنشين قلبم... با افزايش شمارش نبضم... خيره به چشمانش... سرخ شده از شرم... زير لب شعر دوستي ميخوانم.... در شبها....؟ و او تنها لبخند نثارم ميكند....! آيا اين منم كه با دهانه بسته... اما با چشماني باز... دوست داشتنم را به او فرياد ميزنم... و او با نگاهش... مانند هميشه.... مستم ميكند... تا اينبار با چشماني بسته... اما دهاني باز... دوست داشتنم را فرياد زنم...؟! آري... او همين را ميخواهد... پس من... فريادش زدم... دستش را بر روي لبانم گذاشت... باز لبخندي نثارم كرد... و آرام... برايم خواند.... شعر دوستي را... همان كه هميشه شبها در نبودش براي خود ميخواندم.... و اشك درون چشمانم حلقه زد... و اينبار با چشماني اشكبار به او فهماندم سوال پيشينم را... دوستم ميداري آيا؟ و او همچنان لبخند زد... آري فراموش كرده بودم... غزل شاملو را...: " آنكه ميگويد دوستت دارم... خنياگر غمگيني بيش نيست... كاش عشق را زبان سخن بود..." و اين را خود آموخته بودمش... و چه خوب به يادش داشت!

حمید

[لبخند]باسلام باتوجه به نكاتي كه فرموديد پس خوشبحال خودمان كه درتهران نيستيم البته درمشهد هم بعضي نكاتشو ميشه ديد .بهرحال من اومدم ولي ميبينم سايه شما سنگين شده و به ماسرنمي زنيد؟[شرمنده][گل][خداحافظ]

بوف بینا

پس اراک نیومدی [نیشخند] همه جای ایران سرای من است !!!!!!!

saye

[ماچ]salam doostam khooobi? b roozam bia pisham