...یاد ایام

...اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است

خطوط نازکا/ پرواین خطوط عجیب و غریب بین سال‌های 500 قبل‌از میلاد و 500 میلادی در صحرا حکاکی شده و موجودات زنده‌ای مثل پرندگان،‌ حیوانات و مردی با ظاهری عجیب را نشان می‌دهند که به نام فضانورد شناخته می‌شود. فضانورد را می‌توانید در این تصویر ببینید. اندازه این تصاویر در حدی است که تنها از آسمان به خوبی دیده می‌شوند. این مسئله باعث می‌شود که دیدار از این منطقه در پرو رمزآلود و قدری هم ترسناک باشد. کسی مطمئن نیست، ‌اما گفته می‌شود که این خطوط برای آیین‌های خاص ستاره‌شناسی استفاده می‌شوند. هواپیماهای کوچکی که از باند نزدیک صحرا بلند می شوند،‌ تا نزدیکی این خطوط پرواز می‌کنند.

--------------------------------------------------------------------------------
زمین‌های گدازه‌ای/ جزیره بزرگ واقع در هاواییکیلایی فعال‌ترین آتشفشان دنیاست و با امواجی از گدازه‌های سرد شده اطرافش، ‌پارک ملی آتشفشان‌ها را تشکیل می‌دهد. بسته به شرایط،‌ شما می‌توانید با خودرو در این پارک رانندگی کنید و حتی مستقیم به طرف دهانه آتشفشان بروید. هم‌چنین می‌توانید با هلیکوپتر یا هواپیما این نمای بی‌نظیر را از بالا تماشا کنید. در جنوب این جزیره هم می‌توانید گدازه‌های سرخی که به دریا می‌ریزند و زیر امواج خروشان، زمین تازه می‌سازند را بینید.


--------------------------------------------------------------------------------
معدن نمک کراکاو/ ویلیزکا در لهستاناین معدن نمک که در واقع یک موزه زیرزمینی است، دنیایی از دریاچه‌های زیرزمینی و سازه‌های وهم‌انگیز نمکی است: از مسیح پیامبر در تابلوی شام آخر گرفته تا کوتوله‌ها و معبد خدای معدن. همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند در این معدن قلعه کارهای نمک را ببینند.


--------------------------------------------------------------------------------
دریاچه عروس دریایی/ پالائو در جزایر میکرونزیدر حدود 13 میلیون عروس دریایی طلایی تپنده در این دریاچه زندگی می‌کنند که به دلیل عدم وجود شکارچی،‌ قابلیت نیش‌زدن را از دست داده‌اند. بنابراین اگر بتوانید به آرامی شنا کنید، می‌توانید با یک لوله برای تنفس زیر آب در میان آن‌ها شنا کنید. این عروس‌های دریایی هر روز به دنبال حرکت خورشید از این سو به آن سوی دریاچه شنا می‌کنند.

--------------------------------------------------------------------------------
بریس کانیون/ یوتا در ایالات متحده آمریکاصخره‌های نوک تیز به جا مانده از فرسایش،‌ همراه با رنگ‌های بسیار زیبا، جلوه بی‌نظیری به این منطقه داده‌اند. این پارک کوچک ملی، تالارهایی از صخره‌های پهناور هم دارد. همین طور کوه‌هایی که تا 3هزار متر ارتفاع دارند و برای بالا رفتن خیلی عالی هستند.


--------------------------------------------------------------------------------
صحرای غرق در گل/ ناماکوالند در آفریقای جنوبیاگر بین ماه‌های آگوست و اکتبر/ مرداد و مهر به این منطقه سفر کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که بیابان‌های بی آب و علف را غرق در گل‌های بهاری ببینید که مانند یک فرش براق سراسر صحرا را پوشانده‌اند. دیدن چنین منظره‌‌ای البته به شرایط آب و هوایی بستگی دارد چون باران‌های زمستانی این فصل هستند که این دریای گل را به وجود می‌آورند.

--------------------------------------------------------------------------------
غارهای وحشی و طبیعی/ کاپادوسیا در ترکیهمجموعه این غارها در صخره‌های عجیب و غریب،‌ تنها غارهایی جذاب برای جلب توجه توریست‌ها نیستند، بلکه شما با سفر به این منطقه می‌توانید درون این غارها اقامت کنید. حتی برخی از این هتل‌های غیرعادی در خاکسترهای نرم به جا مانده از آتشفشان ساخته شده‌اند. به نظر متفاوت و جذاب می‌رسد نه؟
--------------------------------------------------------------------------------
دره ماه/ صحرای آتاکاما در شیلیاین صحرای لم‌یزرع و غیرقابل زندگی، که منظره‌ای شبیه سطح کره ماه دارد، در تپه‌های دامنه کوه‌های آندرس واقع شده‌ و پر از پدیده‌های طبیعی است. در این صحرا می‌توانید بلورهای نمک و چشمه‌های آب گرمی را ببینید که بخار از آن‌ها بلند می‌شود.


--------------------------------------------------------------------------------
جنگل سنگ/ شیلین واقع در یونن در کشور چینستون‌های سنگی بلند در این جنگل، مارپیچی درست کرده‌اند که در خود می‌پیچید و به سمت شهر کونمینگ می‌رود. منتها در این جنگل، به جای درختان سر به فلک کشیده، سنگ‌های آهکی پیدا کردن مسیر را دشوار می‌سازد. این که ستون‌های سنگی از درختان پوشیده شده‌اند، می‌تواند نشان‌ دهنده این باشد که این جنگل سنگی قبرستان یک جنگل سبز قدیمی است.

 

 

                                                                                            ..افسانه..

نوشته شده در ۱۳۸٩/٤/۳٠ساعت ۱٢:٤٦ ‎ق.ظ توسط افسانه و سحر نظرات () |

 

تهران یکی از ده شهر نامطلوب جهان برای سکونت شناخته شد. اما تهران جذابیت های منحصر بفردی هم دارد که در هیچ جای دنیا نظیر ندارد:

۱) تهران تنها شهری است که در آن می توانید وسط خیابانهای آن نماز بخوانید، وسط پارک شام بخورید، در رستوران به دیدن مانکن های لباس های مدل جدید بروید، در تاکسی نظرات سیاسی تان را بگویید، در کوه برقصید، اما برای ملاقات با نامزدتان باید به یک خانه خلوت بروید.

۲) تهران تنها شهری است که در آن دو نفر روی دوچرخه می نشینند، چهار نفر روی موتورسیکلت می نشینند، شش نفر توی ماشین می نشینند، ۲۵ نفر توی مینی بوس می نشینند و ۶۰ نفر سوار اتوبوس می شوند.

۳) تهران تنها شهری است در دنیا که پیاده ها حتما از وسط خیابان رد می شوند، اتومبیل ها حتما روی خط عابر پیاده توقف می کنند و موتورسیکلت ها حتما از پیاده رو عبور می کنند.

۴) تهران تنها شهر دنیاست که در آن همیشه همه چراغ ها قرمز است، اما هر کس دوست داشت از آن عبور می کند.

۵) در تهران از همه جای ماشین ها صدا در می آید، جز از ضبط صوت آن.

۶) همه در خیابان ها و پارک ها با صدای بلند با هم حرف می زنند، جز سخنرانان که حق حرف زدن ندارند.

٧) تهران تنها شهری است در دنیا که همه صحنه های فیلمهای بزن بزن را در خیابان های شهر می توانید ببینید، اما تماشای این فیلمها در سینما ممنوع است.

٨) مردم وقتی سوار تاکسی می شوند طرفدار براندازی هستند، وقتی به مهمانی می روند اصلاح طلب می شوند و وقتی راه پیمایی می کنند محافظه کارند و وقتی سوار موتورسیکلت می شوند راست افراطی می شوند.

٩) رانندگی در تهران مثل سیاست ایران است، هرکسی هر کاری دلش بخواهد می کند، اما همه چیز به کندی پیش می رود.

۱٠) ماشین ها در کوچه های تنگ با سرعت ۷۰ کیلومتر حرکت می کنند، در خیابانها با سرعت ۲۰ کیلومتر حرکت می کنند و در بزرگراهها پارک می کنند تا راه باز شود.

۱١) در بعضی جاهای تهران مردم در سال ۲۰۰۸ میلادی زندگی می کنند و در بعضی جاهای دیگر شهر در سال ۷۰ هجری قمری 

به نقل از مرثیه ای برای یک رویا-اشکان صادقی

 

                                                                                                  ..افسانه..

نوشته شده در ۱۳۸٩/٤/۱٩ساعت ٥:٥٠ ‎ب.ظ توسط افسانه و سحر نظرات () |

 

                              روز همه ی باباها مبارک

 

 

روز بابای خودمم مبارکش باشه...

امبدوارم همه ی باباهاسلامت و سرحال باشن،با عمر طولانی و باعزت...

روح باباهایی که سالهای پیش روز پدر بینمون بودن و امسال دیگه نیستن هم شاد و قرین نعمت...

 

 

 

پ.ن:

از یکی از دوستام پرسیدم که وبلاگم چه طوره؟سوال

گفت:زیادی یکنواخته...همه چی عین همه...عینک

راستش من نمیدونم چه مطلبی باید بذارم که از این یکنواختی در بیاد!!!متفکر

حقم داره ها...چون از خودم چیزی نمیذارم!!!همیشه مطالب و شعرایی که دوستشون دارم رو انتخاب میکنم و میذارم!!!خجالت

گفتم از این به بعد یه مدل دبگه بشم...از خود راضی

امروزم که روز پدره...به به...قلب

چی از این بهتر...قلب

ازامروز سعی میکنیم متنوع بشیم...

منتظر نظرات و پیشنهاداتون هستم...لطفا کمکم کنین...

لطفا همگی راهنماییم کنین... 

                                         «یا علی»

 

 

                                                                              ..افسانه..

نوشته شده در ۱۳۸٩/٤/٥ساعت ۳:٥٧ ‎ب.ظ توسط افسانه و سحر نظرات () |

پیچك دات نت قالب جدید وبلاگ